bir KVM anahtar nedir

Bir KVM Switch tek bir klavye, fare ve monitör ile birden çok bilgisayar veya sunuculari kontrol saglayan elektronik bir cihazdir. KVM Switch genellikle BT departmanlari veya alani sinirlidir ve bir klavye, fare ve monitör her bir sunucu veya bilgisayara bagli olamaz sunucu odalari bulunabilir.

En KVM Anahtarlari onlari kutuya dahil sürece kablolari satin almanizi gerektirebilir. Bazi 2 port KVM ev kullanicilari için idealdir kablolar dahili var. Ek kabloya ihtiyaç ve bir KVM kolayca 2 bilgisayar ya da sunuculara yönetme yetenegi var. Bir KVM Switch satin alirken her zaman kablolari tür gerekli ne kontrol etmelisiniz. Bazi KVM tek KVM ayni üretici tarafindan saglanan özel kablolar gerektirir.

KVM Anahtarlari farkli tarzlarda gelebilir ve çesitli özellikleri sunlardir. Onlar 2 PC, 64 veya 128 sunucu veya bilgisayar kontrol etmek için izin büyük raf üniteleri için kontrol etmenizi saglar kutusuna “3” 3 kadar küçük olabilir. KVM en baska bir KVM baglayarak yapildigi zincirleme olabilir. Bu sunucular ve bilgisayarlarin daha da yüksek bir miktarda kontrol etmenizi saglar.

Çoklu monitör KVM en ayni zamanda birden fazla dahili ekran kartlari ile sunuculara veya bilgisayarlara baglanmak hangi tasarlanmistir. Bu iki monitör sonra her sunucu veya bilgisayar video kartlari, video gösterecek tek bir KVM baglanabilir saglar.

Bazi KVM en bir diger islevi DVI destegidir. Bilgisayarinizda veya sunucu daha net bir görüntü sunar DVI (Digital Vision Interface) destekliyorsa, bazi KVM en KVM712DV gibi 4 DVI sunucu veya bilgisayara kadar kontrol edebilirsiniz. Bu grafik tasarimcilari, web tasarimcilari ve mühendisleri için idealdir.

KVM Anahtarlari da tasarim gibi bir Console donatilmistir olabilir. KVM yerlesik bir anahtar kelime ve touchpad fare ile birlikte bir LCD monitör içerir. Dis fareler genellikle konsolun ön veya arkasindaki bir baglanti noktasi üzerinden de baglanabilir. KVM Konsol sonra IT departmani sunucu odalarinda degerli alan geri kesmek için izin veren bir rafa monte edilebilir.

Birçok sunucu ve USB PS / 2 baglanti gelen PC dönüm ile, KVM en de bu standartlari karsilamak için adapte var. USB fare ve anahtar kelimeler bazi KVM en baglanabilir. KVM614UP USB çevre birimleri kullanilmasina izin verir böyle bir modeldir.

KVM Anahtarlari sunucu odalarinda degerli yer kazanmak ve her sunucu ve bilgisayar kolayca tek bir klavye ile konumu, fare ve monitör muhafaza edilmesi saglamak için BT departmani yardimci olabilir. Herhangi bir sektörde tüm bilgisayar kullanicilari için faydalari çok çesitli içerebilir. 20 YTL gibi düsük bir baslangiç ??birimleri ile, ev kullanicilari, küçük isletme ve hatta kurumsal isletmeler için ideal bir çözümdür.