bilgisayar bellegi yerine

Birçok kisi onlarin makinenin “cesareti” bakmak gerektiren herhangi bir görev ile korkutmak. Anakart ve diger makine donanimi olusturan bilesenler, ancak, çogu insan bilgisayarin temel bilesenleri herhangi bir yerine çok az zorluk olurdu tasarim çok modüler hale gelmistir. Bellek yerine en kolay olan bilesenlerinden biridir. Tüm en önemli bilesenlerinden biri, bilgisayar bellegi yükseltmek için en ucuz ve en hizli arasindadir. Son kullanicilar bu islem ile bir sorunum yok olmalidir.

Bilgisayar bellegi degistirmek için, bir ilk bulur anakart üzerindeki mevcut bellek. PC’de, tüm bellek ayni büyüklükte olmalidir. Bir, örnegin, bir bilgisayara 1GB bellek kartini ekleyin ve sonra bir prize bir 2GB kurulu ekleyemezsiniz. Çogu zaman, yükseltmek kullanicilar bilgisayar tarafindan tutulabilir bellek büyük miktarda satin tercih ve her soket üzerinde bu miktarin yüklemek için. Bu genellikle yedek bellek, makinenin tüm ömrü için yararli kalir emin olmak için en iyi yoldur.

Bilgisayar bellek sadece onu tutmak için tasarlanmis yuva için disari çikar ve. Dava açmak için gerekli olanlar disinda gerekli özel araç vardir. Çogu zaman, bellek arka arkaya dizilmis soket bir dizi anakart dik otururken buldu edilecektir. Mevcut bellek kaldirmak için, genellikle bir yerde bellek tutun iki sekme moralini bozuyor. Bu bellek serbest birakmak ve çok kolay kaldirmak için yapar soket, disari hafifçe yükseltmek olacaktir. Bu sokete siki oturana kadar yeni bellek yavasça, hafif bir açiyla, yerine kaydirdi.

Bilgisayar bellegi oturdugundan sonra, sadece makine önyükleme tarafindan test edilir. Makine çizme isletim sistemi önce kendi kendini test islemi gerçeklestirmek olacaktir. Hafiza kötü ya da dogru bir biçimde monte ise, bilgisayariniz güç basarisiz olur veya bellek ile ilgili bir sorun oldugunu bir BIOS uyari iletisi görüntüler. Bazen, anakart, bellek ekleme teknigi asagi almak için bir kaç denemeden alir. Bir sorun varsa, bellek yaptirmayi ve bilgisayar bellegi yedek is vazgeçmeden önce degistirmeyi deneyin.